укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Безпечне керування
Пасивна безпека
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Концепция управления жизненным циклом конфиденциальной информации как основа для защиты информации вне систем хранения данных 
Утечки личных данных как проблема информационной безопасности. 
Як вибрати пожежний датчик 
ПРАВИЛА ПРОЖИВАНИЯ В ОБЩЕЖИТИИ ДЛЯ РАБОТНИКОВ ОТЕЛЯ 
ИНСТРУКЦИЯ по применению промышленных противогазов и респираторов 
Основні поради при керування автомобілем у складних дорожніх умовах 
Основні заходи безпеки при керуванні автомобілем 
Шумоміри DELTA OHM 
Поворотні камери: області застосування, особливості інсталяції 
Поліграф(детектор брехні) в приватному бізнесі 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
inf_bezopasnost_kurs_lekcii   Цуо-0034   крадіж   визначення   начальник   Конспект   ТЕПЛОМЕХАНИЧЕСКОГО   имеют   агресію   Кража   личной   информации   защита   віде?   таке   Лицо,   органом  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Безпечне керування
Як вижити за кермом? Новітні засоби безпеки
Про безпеку за кермом замислюватися не дуже приємно. Багато хто і зовсім зневажають нею на дорозі. І проте, сідаючи за кермо, згадаєте, будь ласка, що дизайнери, інженери й медики подбали про те, щоб вам у машині було комфортно й безпечно.


Одні називають їх активом, інші - пасивом, праві й ті й інші, а для нас із вами головне, щоб усі ці засоби безпеки рятували нас у важку хвилину. І по великому рахункові нам абсолютно однаково, як це називається. Головне, щоб працювало.
   
   Але виробники наполягають на своєму, точніше, на своїй термінології й теж по-своєму праві. Адже активна безпека - це та, що запобіжить аварії (керування, гальма і т.д.), а пасивна повинна нас урятувати в момент аварії (подушки, ремені безпеки та інше.) Найбільш допитливі з завзятістю з'ясовують, а що все-таки важливіше - активна безпека або пасивна безпека автомобіля? Яке обладнання зробить дорогу для нас ще безпечніше?
   
   Не спати!
   
    Активна безпека прямо залежить від водія. Якщо не проспав небезпеку - тобі всі карти в руки: крути кермом, гальмуй, іди від удару всіма силами. Усе, чим може допомогти автомобіль, заховане під капотом у маленькому сірому ящику з електронними мізками.
    Майже всі системи, які відповідають за нашу цілісність і безпеку під час руху, засновані на ABS - антиблокувальній системі гальм. Уперше вона з'явилися на Mercedes S-class в 1978 році. Як ми жили до неї, історія не те щоб умовчує, але згадувати не хочеться - небезпечно їздили, без страховки. Сенс створеної тоді системи в тому, щоб дозволити водієві маневрувати при гальмуванні. Завдяки датчику кількості обертів ABS відслідковує блокування коліс і відпускає гальма, щоб колесо дещо обернулося. Тому автомобіль слухається керма й гальмує краще. Простий датчик обертів виявився дуже корисним - він здатний не тільки повідомити про блокування коліс, але й боротися із пробуксовкою, і сповістити комп'ютер про зміну курсу автомобіля.
    Такі мудрі системи, як Traction Control і ESP, тепер допомагають автомобілю почувати себе немов на повному приводі навіть на льоді й триматися заданої траєкторії на мокрій дорозі. Крім того, по кількості обертів колеса можна досить точно визначити тиск у шинах - якщо воно раптом зміниться, комп'ютер буде знати: одне або кілька коліс спущені й сповістить про це водієві.
    Якщо аварії уникнути не вдалося - робити нема чого, залишається тільки молитися, що пасивна безпека зробить свою справу й ви залишитеся живі. Перше, із чим зіштовхнеться водій, буде подушка.
   
   Подушки безпеки
   
    Без подушок у машині ніяк не можна, це тепер не знає тільки ледачий. Вони нас і від удару врятують, і від розбитого скла. Але перші подушки були як бронебійний снаряд - розкривалися під впливом датчиків удару й вистрілювали назустріч тілу зі швидкістю 300 км/г. Атракціон на виживання, та й годі, не говорячи вже про той жах, який випробовувала людина у момент аварії. Тепер подушки зустрічаються навіть у найдешевших авто і вміють розкриватися з різною швидкістю залежно від сили зіткнення.
    Пристрій пережив багато модифікацій і от вже 25 років рятує людські життя. Однак небезпека залишається дотепер. Якщо забув або полінувався пристебнутися, то подушка легко може... вбити. Під час аварії, навіть при невеликій швидкості, тіло по інерції летить уперед подушка, що розкрилася, його зупинить, зате голову з величезною швидкістю відкине назад. У хірургів це називається "хлистова травма". У більшості випадків це загрожує переломом шийних хребців. У кращому - вічною дружбою з вертеброневрологами. Це такі лікарі, яким іноді вдається поставити ваші хребці на місце. Але шийні хребці, як відомо, краще не торкати, вони проходять під категорією найважлівіших. Саме тому в багатьох машинах лунає противний писк, який не стільки нагадує нам, що потрібно пристібатися, скільки повідомляє, що подушка НЕ розкриється, якщо людина не пристебнута. Уважно прислухайтеся до того, що вам співає ваша машина. Самими турботливими на сьогоднішній день виявилися японці. Лідером по кількості подушок безпеки є Toyota. У седані Lexus GS їх передбачене аж 10, включаючи подушки для захисту колін водія і його сусіда. Травма коліна адже теж штука неприємна...
   
   Ремень безпеки.
   
    Здорова ідея прив'язати людину до сидіння, щоб урятувати життя при аварії, з'явилася ще в 1907 році. Тоді водія й пасажирів пристібали тільки на рівні талії. Потім американці винайшли Y-подібну систему кріплення із замком на грудях, але її використовували в основному в авіації. На серійних автомобілях першою ремені поставила шведська компанія Volvo в 1959 році. Ремені в більшості машин трьохкрапкові, інерційні, у деяких спортивних автомобілях використовуються й чотирьохкрапкові й навіть п’ятикрапкові, щоб краще удержати водія в сідлі. Найчастіше такі ремені можна побачити в Mitsubishi Lancer EVO різних випусків разом зі спеціальними кріслами-ковшами від Recaro.
    Ясно одне: чим щільніше тебе притискає до крісла, тим безпечніше.
   
   Гаси світло!
   
    Цей пристрій прийшов до нас із миру легендарного Шумахера. У боліді перед гонщиком завжди маячить велика червона кнопка, ударивши по якій можна виключити подачу палива й електрики, які найчастіше спричинюють пожежу. Через 15 хвилин у машини залишаються тільки пожежні, що констатують, що автомобіль уже не врятувати. Такі протипожежні кнопки зустрічаються на французьких автомобілях Citroen. Із цього не випливає, що вони горять частіше інших, просто французи народ уважний і турботливий. На багатьох автомобілях бізнес-класу незалежно від національної приналежності подача палива перекривається автоматично по команді датчиків зіткнення, і ви не ризикуєте стати погорільцем.
   
   1800 кг - не межа!
   
    Урятувати людину під час аварії можуть не тільки пучки електроніки й газові подушки. Кузов автомобіля теж може зіграти в цьому свою важливу роль. Отут потрібно сказати спасибі американському вченому Ларри Патрику. Саме він провів дослідження на собі (а іноді використовував і трупи), щоб визначити, наскільки міцний людський організм і які навантаження він здатний витримати під час аварії. Виявилося, що ми досить міцні. Наприклад, людський череп може витримати короткочасне навантаження в 1800 кг без особливих наслідків. Завдяки його праці, а також книзі американського адвоката Ральфа Нейдера в США в 1967 році був прийнятий перший закон про автомобільну безпеку. Він зробив нормою такі повсякденні сьогодні речі, як ремені безпеки, травмобезпечні матеріали для салону й телескопічні кермові колонки. З тих пор автовиробники були зобов'язані приділяти особливої увагу пасивній безпеці, головне завдання якої - збереження наших життів.
   
   Гнемо й мнемо
   
    Зони що зминаються попереду й позаду стали, мабуть, отут самим серйозним досягненням. Чим краще буде змінатися капот і багажник, тим менше дістанеться пасажирам. Головне, щоб двигун під час аварії йшов у підлогу. Інженери розробляють усі нові й нові комбінації матеріалів, щоб погасити енергію удару. Результати їх діяльності можна дуже наочно побачити на краш-тестах, які проводить Euroncap - організація, що перевіряє масові автомобілі на міцність.
    Між капотом і багажником, як відомо, перебуває салон. Отож він і повинен стати капсулою безпеки. І цей твердий каркас у жодному разі не повинен зім'ятися. Міцність твердої капсули дає можливість вижити навіть у самому маленькому автомобілі. Якщо попереду й позаду каркас захищений капотом і багажником, то з боків за нашу безпеку відповідають тільки металеві бруси у дверях. При найстрашнішому ударі, бічному, вони не можуть захистити, тому отут використовують активні системи - подушки безпеки й шторки, які теж дотримують наші інтереси. Більших успіхів у захисті від бічних ударів добилася Volvo. Їхня розробка SIPS (система захисту від бічних ударів) завдяки міцній структурі дверей розподіляє силу раптового удару по всьому кузову автомобіля, а це серйозно гасить сам удар.
    Але навіть усі ці прекрасні системи не можуть завжди гарантувати нашу безпеку. Єдиний вихід - це дотримання швидкісного режиму й правил дорожнього руху. Виїжджаючи на дорогу, включайте головну систему безпеки - свою голову. Але, на жаль, як говорив великий Леонардо, мудрість є дочка досвіду. Тому кожний до неї йде своєю дорогою. Деяки на цьому шляху роблять тільки одну помилку.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4450 | 22/05/2011 Захист автомобіля - Безпечне керування

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Якщо машина опинилася у воді
Коли Ви зрозуміли, що машина занурюється в воду, перше правило, яке потрібно виконати — закрити всі вікна, це призведе до затримки процесу занурення.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4527 | 22/05/2011 Захист автомобіля - Безпечне керування
Основні поради при керування автомобілем у складних дорожніх умовах
Тримайте постійно в поле зору правий край дороги, тротуар, бордюр, лінію розмітки (край проїзної частини), узбіччя. Тримайтеся за цей край, не втрачайте його. Вибирайте на дорозі таку позицію, щоб бути на можливо більшій відстані від інших учасників руху, що рухаються назустріч, тобто забезпечте найбільший бічний інтервал.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5255 | 22/05/2011 Захист автомобіля - Безпечне керування
Правила того, як узимку не розбитися на машині
Варто додати, що в цей час двигун, ходова, трансмісія, кузов та інші механізми авто випробовують збільшені навантаження. Звідси й перша рада – якщо вас сильно напружують зусилля, пов'язані із зимовою експлуатацією автомобіля, краще відправте транспортний засіб (ТЗ) в «спячку». Зробіть це, незважаючи на те, що надворі грудень. Як говориться, «краще пізно, чим занадто пізно». Якщо ж ви все-таки вирышили виїжджати взимку, вам допоможуть наступні рекомендації.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4811 | 22/05/2011 Захист автомобіля - Безпечне керування
Основні заходи безпеки при керуванні автомобілем
Для безпеки Вашого автомобіля необхідно, щоб у ньому було встановлено наступне устаткування:

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5400 | 22/05/2011 Захист автомобіля - Безпечне керування
Особливості керування взимку
При русі в зимовий період важливо пам'ятати наступне: навіть якщо більшість доріг очищена від снігу й льоду, на окремих відрізках шляху можуть зберегтися небезпечні зледенілі ділянки. Так що манера водіння, незважаючи на сприятливі дорожні умови, повинна залишатися «зимовою».

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4977 | 22/05/2011 Захист автомобіля - Безпечне керування
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020