укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Як правильно вибрати вогнегасник? 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на транспорты 
Договор на оказание гостиничных услуг 
Шумоміри DELTA OHM 
ПРАВИЛА ПРОЖИВАНИЯ В ОБЩЕЖИТИИ ДЛЯ РАБОТНИКОВ ОТЕЛЯ 
Особливості вибору протипожежних конструкцій 
Перелік вимог до функцій відеосистеми 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 4 
Види сучасних електронних протикрадіжкових систем (Electronic Article Surveillance) 
Как должны вести себя сотрудники при проверке 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
напа?   безопасности   работ   лекций   тушения,   безпека   использование   МЕТОДЫ   спостереження   монтаж   классических   СРЕДСТВА   А.Ю.,   применяемых   Информационн?  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Безпека в торгівлі
Як боротися зі злодійством на складі?
Найперший крок фахівця з добору кадрів і керівника складу підготувати так звані «профілі кандидата», що включають необхідні вимоги не тільки з позицій професійних, але особистісних якостей. На етапі співбесіди важливо виявити й відітнути від роботи з матеріальними цінностями кандидатів, для яких мотивація пошуку/зміни роботи – це пошук нових місць для реалізації свого кримінального таланта.


Необхідно ретельно вивчати «трудовий» шлях кожного кандидата з одержанням відповідних рекомендацій з колишніх місць роботи. Керуючий складом і Hr-Фахівець повинні періодично проводити моніторинг психологічного клімату в колективі, почувати настрій людей, гуртувати колектив і правильно його мотивувати.
   
   Мотивація співробітників складу
   
   Насамперед, у кожного співробітника складу повинно формуватися ясне розуміння невідворотності розкриття будь-якого розкрадання. Співробітник повинен пройти через співбесіду із представниками служби безпеки компанії, які роз'ясняють положення чинного законодавства (адміністративного й карного) відносно осіб, що зробили крадіжку або розкрадання. Працівник повинен розуміти, що укривання фактів злодійства й розкрадань робить його співучасником злочину. Працівник складу повинен почувати свою захищеність і без побоювання контактувати з керівництвом складу, представниками служби безпеки й віддала кадрів. Необхідно передбачити й матеріальні форми мотивації- такі як премії й коштовні подарунки за сумлінну працю, внесення пропозицій, що підвищують застосування нових технологій запобігання крадіжкам на складі.
   
   Колективна матеріальна відповідальність, на думку авторів статті, не є ефективним мотиватором, з міркувань які описані вище. Переходьте від «колективної» відповідальності до «індивідуальної». Встановіть KPI по кожній «менеджерській» посаді складу й мотивуйте керівників по системі показників відхилень від товарного обліку й технологічних помилках.
   
   Обов'язки служби безпеки
   
   Служба безпеки повинна виконувати більш широкі функції, чим просто «охорона об'єкта». Рекомендуємо в складі такого підрозділу проводити роботи з наступних напрямків:
   
    Аналіз і узагальнення досвіду розкриття крадіжок і розкрадань.
    Оцінка технологічної захищеності процесів складу відносно злодійства на основі аналізу застосовуваних кримінальних схем.
    Моніторинг ринків і стихійних барахолок на предмет виявлення товарів, що перебувають на зберіганні на складі.
    Взаємодія із МВС і прокуратурою з питань профілактики розкрадань і протидії розкрадачам.
   
   У якості «класичних» зон відповідальності служби безпеки згадаємо:
   
    Вхідний контроль персоналу й відвідувачів складу, у тому числі через КПП складу;
    Перевірка приміщень складу й співробітників на предмет приховання товару;
    Контроль доступом у приміщення складу, включаючи систему зберігання ключів;
    Контроль усіх службових і запасних входів;
    Контроль виносу сміття й відходів;
    Простежування місць переходу складської зони в офісну і т.д.;
    Особистий огляд співробітників;
    Участь у комісіях зі списання товару, проведенню інвентаризацій
   
   Успішна й ефективна робота служби безпеки немислима без сучасних технічних засобів контролю й моніторингу.
   
   Технічні засоби на боротьбі з розкраданнями
   
   Найпоширенішим технічним засобом контролю на складах є система відеоспостереження в складі камер спостереження й датчиків керування камерами, зазвичай на рух. Основними завданнями такої системи є контроль охоронюваної зони складу, виявлення несанкціонуємих проникнень персоналу й/або сторонніх осіб в охоронювану зону й, що особливо важливо, достовірна ідентифікація осіб, що перебувають у зоні. Як відомо більшість складських приміщень не мають достатню освітленість, що дозволяє однозначно ідентифікувати людину по його обличчю, та ще часто камери спостереження розташовані у верхніх точках складу, та дають «картинку» під кутом, що утрудняє встановлення особистості співробітника. Щоб полегшити завдання розпізнавання рекомендуємо на спецодяг персоналу нашити особисті номери, за аналогією номерів футболістів, які будуть яскраво виділятися на моніторі навіть при мінімальному висвітленні зони. У технологію роботи складу вноситься положення про обов'язкове носіння номерного спецодягу на території складу й ідентифікації співробітника по його особистому номеру на моніторі відеоспостереження. Для забезпечення вибіркового спостереження й контролю, наприклад, за особливо коштовними товарами, можливо встановлення камер спостереження з датчиками руху. При фіксації датчиком руху об'єкта поблизу охоронюваного вантажу відбувається автоматичне включення камери й запис того, що відбувається. Камера може бути встановлена в схованому режимі й забезпечувати зйомку обличчя великим планом. Розкрадачі активно виявляють камери спостереження, тестують їх чутливість і зони контролю різними способами. Життя розкрадача утруднить встановлення камер-муляжів, за умови постійної ротації активних камер і бутафорії. Такі камери створюють відчуття безперервного контролю й підсилюють психологічний бар'єр, що перешкоджає здійсненню крадіжки. При цьому, навіть якщо співробітники знають що більше половини камер – муляжі, то думка що «саме ця камера» справжня – все рівно не буде залишати працівника, а, отже, страх буде сковувати його дії.
   
   Якщо склад працює не цілодобово, то на нічний час більш раціонально встановлювати тандем відеокамери й датчика руху, щоб не споживати електроенергію й ресурси комп'ютера. При цьому відеокамера буде включатися щораз, як тільки на складі відбудеться який або рух. Датчиків руху на сьогоднішній момент на ринку превелика безліч, інфрачервоні, ультразвукові, мікрохвильові і т.д. Записи камер спостереження повинні архівуватися й зберігатися розумний час, що забезпечує аналіз усього ланцюжка руху товару у випадку проведеного розслідування. Стрімке здешевлення засобів зберігання даних дозволило зняти гостру проблему тривалого зберігання відеоархівів.
   
   У якості додаткових коштів можуть застосовуватися контактні датчики, що спрацьовують у випадку несанкціонованого зняття товару з місця зберігання, спеціальні засоби, що маркірують розкрадача незмивною фарбою у випадку спроби проникнення усередину короба або палети.
   
   Не будемо розкривати всіх секретів використання технічних засобів, але помітимо, що розробку такої системи для складу необхідно довірити відповідним професіоналам.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4869 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Запобігання крадіжок на складі
Злочин можна зробити поодинці, або в змові зі співробітниками компанії. При цьому способів крадіжки поодинці не так багато й усі вони досить примітивні. Злодій-Одинак – це типовий «несун». Він «бере те, що погано лежить», виносить товар на собі, якщо мова йде, наприклад, про склад з одягом або взуттям або «у собі», якщо «трудиться» на складі продовольства або фармацевтики.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4375 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Крадіжки в магазинах на кассі
Масштаби зловживань несумлінних співробітників магазинів у кілька разів перевищують збиток від крадіжок, чинених покупцями. За даними експертів, у сукупних незапланованих втратах магазину на частку персоналу доводиться більш ніж 70%.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5530 | 06/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Крадіжки в магазинах на складі
Наступна проблема – це передача товару від однієї матеріально відповідальної особи іншій. Безумовно, оформлення накладних на переміщення товару зі складу в торгівельний зал займає достатню кількість часу. Плюс час, витрачений при прийманні-передачі на перерахування товару.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4227 | 06/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Варіанти встановлення систем захисту в супермаркеті
Системи захисту від крадіжок встановлюють на вході/виході в торгівельний зал або на міжкассовому проході. Як правило, на вході/виході системи захисту від крадіжок встановлюють в аптеках, бутіках, книгарнях і ін. На міжкассові проходи встановлюють системи захисту від крадіжок супермаркети, гіпермаркеты (продуктові, будівельні).

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4748 | 03/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Типовий варіант безпеки супермаркетів
Торгівля по праву вважається одним з найбільш успішних напрямків, що й швидко розвиваються, комерційної діяльності. Але, проте, у торгівельному бізнесі не так вуж і просто вести бізнес, у якому кількості розкрадань змушують серйозно замислюватися про їхню значимість і попередженні втрат як наслідок здійсненні розкрадань товарно-матеріальних цінностей не тільки серед покупців, але й серед обслуговуючого персоналу.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6042 | 06/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020