А також Книгарні, бібліотеки й магазини канцтоварів
Магазини аудіо-відео продукції
При виборі системи захисту для магазинів самообслуговування даного сегмента торгівлі слід ураховувати, насамперед, технічні характеристики пропонованих деактиваторів, тому що деякі деактиватори можуть негативно впливати на магнітні носії.
Найбільш прийнятним варіантом для захисту магазинів аудіо-відео продукції є системи радіочастотної технології. Системи даної технології мають широкий спектр захисних етикеток ( у тому числі - спеціальні трикутні етикетки), які можна наносити як на сам товар, так і усередину впакування.
Для розмагнічування етикеток, наклеєних на аудіо- і відеокасети, використовується ручний деактиватор, оснащений маленьким магнітом, який "вбиває" мітку тільки із близької відстані - при безпосередньому контакті й на максимальній відстані 3-4 см. І на відміну від настільного деактиватора - потужного магніту він не здатний розмагнітити плівку.
Для додаткового захисту аудіо-відео касет і CD/DVD дисків необхідно використовувати сейфери. Сейфер являє собою пластиковий корпус, у який міститься товар, що захищається. Відкривається сейфер за допомогою спеціального знімача касиром у момент оплати товару. Для запобігання крадіжок у сейфері розміщається захисна етикетка, яка при несанкціонованому проносі через системи захисту приводить до спрацьовування сигналізації.
Для магазинів аудіо-відео продукції також, як і для магазинів одягу, актуальні системи із вбудованим металодетектором для боротьби із професійними злодіями, що використовують "booster bag".
Книгарні, бібліотеки й магазини канцтоварів
Найбільш ефективними для захисту книгарень, канцтоварів і бібліотек є системи захисту від крадіжок електромагнітної технології. Це пов'язане, насамперед, з тим, що в даній технології використовується спеціальна бібліотечна етикетка – тонка металева смужка із двостороннім шаром, яку можна вклеїти між сторінок або в корінець книги. Крім того, захисні етикетки електромагнітної технології можна як деактивувати, так і реактивувати для повторного використання, що особливо актуально для бібліотек.
Крадіжки в магазинах – справжня проблема роздрібної торгівлі. Наприклад, згідно із Центром досліджень у рітейлі, Великобританія перебуває на вершині галузевого рейтингу по частці втрат від крадіжок. За даними цієї організації, щороку торговельні мережі й індивідуальні підприємці втрачають товару на 1,5 мільярди фунтів. Зрозуміло, оплачують ці злочинні дії покупці. Кожна британська родина через злодійство переплачує за товари близько 150 фунтів у рік.
Усі вищеописані способи протидії й виявлення розкрадань дозволяють взяти ситуацію під контроль за рахунок формування усвідомлення невідворотності викриття й покарання: «вкраду-піймають-посадять». Однак не менш важливо, як говорилося раніше виключити або суттєво знизити, саму можливість злодійства. Мова йде про комплексний підхід у розробці адаптивних бізнес процесів роботи складу. Необхідно дотримуватися декількох простих, але ефективних правил:
У наш час камери відеоспостереження встановлюють не тільки в супер- і гіпермаркетах і/або дорогих бутіках, але також і в невеликих магазинах площею від 200 кв. м.
У принципі існують і інші корисні бізнес-рішення в плані захисту від злодійства в магазинах. Зокрема, система контролю над результатом і технологія обмежувальних дій касира. У першому випадку мова йде про дещо змінену систему колективної й індивідуальної матеріальної відповідальності, що виражається в накладенні штрафів і видачі заохочень.
Протикрадіжкові системи акустомагнітної технології мають найвищий коефіцієнт спрацьовування, здатні захищати самі широкі проходи без перегороджування їх антенами, уся електроніка, що настроюється програмним способом, вбудована в одну стійку-антену.