укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Безпека на лижних маршрутах 
ИНСТРУКЦИЯ ПО ОХРАНЕ ТРУДА ДЛЯ ХОЛОДИЛЬЩИКА РЕЗИНОВЫХ СМЕСЕЙ 
Якщо машина опинилася у воді 
Відповіді на питання, що найбільш часто задаються по біометрії 
Инструкция по оказанию первой помощи при несчастных случаях. 
Комбінація різних методів біометричної ідентифікації 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 5 
ІНСТРУКЦІЯ про заходи з пожежної безпеки для складських приміщень  
Бронежилет, його призначення й можливості 
Технічні засоби протидії саботажу персоналу в готелях 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
ресторан   язык   камери   самооборон   електро   виженер   билеты   CCTV   сигнализации   инструктажей   труда   техническая   нарушением   охране  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Безпека в торгівлі
Види сучасних електронних протикрадіжкових систем (Electronic Article Surveillance)
Повсюдне використання протикрадіжкових систем обумовлене їхньою ефективністю – практично відразу після їх впровадження втрати від крадіжок знижуються на 40-60%, залежно від технічних характеристик системи й способу її встановлення.


Сучасні електронні протикрадіжкові системи (Electronic Article Surveillance) містять у собі антени, які встановлюються на входах/виходах з торгівельних залів, захисні етикетки, бирки, тверді датчики що прикріплюються до товару, деактиватори етикеток і спеціальні знімачі для зняття багаторазових твердих датчиків.
   
   Принцип роботи протикрадіжкових систем полягає у виявленні спеціального захисного елемента (етикетки або бирки), що закріплюється на товарі, що захищається. Виявлення відбувається в полі між антенними рамками, які розташовані на кордоні зони, що захищається (на розрахунково-касовому вузлі або на виході з магазину). Захисний елемент є пасивним резонансним пристроєм, що реагує на вплив електромагнітного поля, - при спробі несанкціонованого виносу товару, коли датчик попадає в зону дії воріт, з'являється звуковою й/або світловий сигнал.
   
   По використовуваній частоті коливань системи захисту від крадіжок підрозділяються на чотири основні технології: акустомагнітна (58 кГц), радіочастотна (8,2 Мгц), електромагнітна ( від 16Гц до 12,5кГц) і радіомагнітна (71,218Гц і 8,2 Мгц). Вибір тієї або іншої системи обумовлений завданнями й особливостями застосування, а також умовами експлуатації.
   
   Спеціальні вимоги до експлуатації
   
   Наявність множинних електромагнітних перешкод значно погіршує якість детектування антен, тому необхідно мінімізувати кількість джерел шумів у радіусі дії систем захисту від крадіжок.
   
   При встановленні систем необхідно звернути увагу, щоб між антенами не проходив силовий кабель – він повинен перебувати на відстані не менш 50 см від силових і інформаційних кабелів системи. Джерела електромагнітних перешкод – монітори, касові термінали, принтери, імпульсні блоки живлення, люмінесцентні лампи, банкомати та ін. - повинні розташовуватися не ближче 2 метрів. На цій ж відстані повинен перебувати товар із захисними етикетками.
   
   Крім того, необхідно врахувати мінімальну дистанцію між антенами й іншими масивними металевими об'єктами ( у тому числі з рамами металевих дверей, що відкриваються, за умови надійного заземлення конструкцій, що рухаються). Для систем різних технологій дана відстань може становити від 0,5 до 0,8 метрів.
   
   Для стабільної роботи систем захисту від крадіжок подача живлячої напруги повинна здійснюватися цілодобово.
   
   Коефіцієнт спрацьовування
   
   Найбільш ефективними є системи акустомагнітної технології – коефіцієнт спрацьовування становить не менш 95%, при різних положеннях мітки при сумарному рівні перешкод у місці встановлення не більше 50 mv. Висока ефективність пов'язана, насамперед, з тим, що діапазон, у якому працюють дані системи, менше інших підданий електромагнітним шумам і іншим перешкодам. Крім того, у системах даної технології мінімальна ймовірність неправильних сигналів.
   
   Діапазон, у якому працюють системи радіочастотної технології, сильно чутливий до шумів і перешкод. Досить високий коефіцієнт спрацьовування цих систем – 90% - досягається завдяки останнім моделям, у яких використовується процесор цифрової обробки сигналу з автоматичним підключенням фільтрів при перевищенні припустимого рівня перешкод. Це захищає системи від перешкод і фонового радіошуму, що сьогодні робить їх більш надійними в процесі експлуатації, чим попередні моделі з аналоговою обробкою сигналу.
   
   Відсоток виявлення мітки в радіомагнітній і електромагнітній системах становить не більш 70%.
   
   Ширина проходу, що захищається
   
   Ширина проходу між антенами, залежно від використовуваної технології, у середньому, коливається від 0,85 до 2,5 м. Найбільший охват забезпечують системи акустомагнітної технології, а в одній з останніх моделей цей показник досягає 9,6 м.
   
   Захисні етикетки
   
   Захисний елемент бувае трьох видів - гнучка етикетка, жорстка бирка и спеціальна бирка.
   
   Гнучкі етикетки (основний захисний елемент) можуть бути деактивуємимі й недеактивуємимі. Використання недеактивуімої етикетки має на увазі відсутність необхідності проносити оплачений товар через захищений простір (наприклад, у супермаркетах, де на касах встановлені екрановані протикрадіжкові системи й після оплати товар передається покупцеві з боку екранованої частини антени). Використання недеактивуємих етикеток виправдане в магазинах з великим потоком, тому що касир не витрачає час на деактивацію.
   
   Одна з основних вимог до захисних етикеток – непомітність і неприступність для покупця, а також неможливість вилучити її з поверхні товару. Саме тому етикетки часто "маскують" під цінники й штрих-коди, вклеюють між сторінок або в корінець книги, усередину впакування товару та ін. Деякі магазини захищають дкоштовний товар одночасно етикеткою й захисною биркою (природно, виконаними по одній технології). Наприклад, на одяг або коштовну пляшку вина може бути наклеєна захисна етикетка й прикріплений спеціальний твердий ярлик.
   
   Розмір акустомагнітних етикеток завжди однаковий (44х10 мм). Вони можуть різнитися тільки по дизайну, вигляду замка й внутрішньому пристрою. Їхньою істотною перевагою є невеликий розмір - їх можна поміщати під підбивку, коміри, у кишені і т.д., тому вони практично непомітні для покупців.
   
   Головна перевага етикетки, виконаної за електромагнітною технологією, її зовнішній вигляд. Стандартна етикетка - прозора, з тонкою металевою смужкою посередині. Крім того, ці етикетки мають здатність спрацьовувати навіть при ушкодженні або розриві. Ще один плюс - вони дуже добре тримаються й ефективно спрацьовують на металізованих поверхнях, а, наприклад, етикетки радіочастотної технології на таких поверхнях не працюють. Велика різноманітність захисних етикеток електромагнітної технології дозволяє досить часто їх чергувати й уникати ефекту "звикання".
   
   Самий різноманітний асортименти захисних елементів, у порівнянні з іншими технологіями, мають системи радіомагнитної технології - можливість комбінації датчиків і етикеток двох технологій (електромагнітної й радіочастотної) дозволяє заощаджувати до 30% на видаткових матеріалах.
   
   Деактиватори
   
   Деактиватор складається з антенної панелі й електронного блоку. Основні критерії оцінки ефективності роботи деактиватора - зручність використання, висота деактивації, наявність додаткових функцій, що полегшують роботу касира, таких, як здатність сигналізувати про знищення мітки.
   
   Деактиватори бувають контактними й безконтактними. Деякі виробники випускають системи деактивації, які сполучаються зі сканером штрих-коду. Така інтеграція забезпечує захист товару від несумлінних касирів і заощаджує час, дозволяючи швидше обслуговувати покупців, що дуже важливо в магазинах з високою прохідністю.
   
   Для розмагнічування етикеток, наклеєних на аудіо- і відеокасети, використовується ручний деактиватор, оснащений маленьким магнітом, який «вбиває» мітку тільки із близької відстані - при безпосередньому контакті й на максимальній відстані 3-4 см. І на відміну від настільного деактиватора - потужного магніту він не здатний розмагнітити плівку.
   
   Захисні бирки
   
   Тверда бирка (закріплюється за допомогою спеціального замка) виготовляється з удароміцної пластмаси, мало піддана механічному руйнуванню й знімається з товару тільки спеціальним пристроєм, що забезпечує максимальний захист товару. У наш час існують спеціалізовані захисні ярлики для взуття, пляшок, окулярів, краваток, компакт-дисків та ін. Вони дорожче стандартних, оскільки більш складні у виготовленні, але мають стійкий попит.
   
   У магазинах одягу бирка кріпиться на тканину цвяхом з особливим заточенням, який не розриває її волокна, а розсовує й проходить між ними. Зняти таку бирку самостійно неможливо, тому що усередині перебуває система металевих кульок, які особливим чином затискають цвях. Для найбільшого захисту в деякі бирки вбудовані барвні гвоздики.
   
   У тих випадках, коли товар неможливо проткнути цвяхом (взуття, сумки), бирки кріпляться до виробу за допомогою металевих тросиків і струн, які просмикуються крізь будь-яку дірочку або пряжку. Розміри значків можуть бути різними - від 60х60, 60х70 до 40х40 мм, самим оптимальним вважається 50х50 мм.
   
   Щоб від'єднати бирку від товару, касири використовують спеціальні магнітні ключі-знімачі. Вони бувають ручними й стаціонарними, вбудованими в касовий вузол. Системи акустомагнітної технології мають додатковий захист - протикрадіжкове устаткування спрацьовує не тільки на захисні етикетки, але й на їх знімачі: при спробі несанкціонованого проходу зі знімачем система видає спеціальний сигнал.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 7452 | 03/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Крадіжки в магазинах на кассі
Масштаби зловживань несумлінних співробітників магазинів у кілька разів перевищують збиток від крадіжок, чинених покупцями. За даними експертів, у сукупних незапланованих втратах магазину на частку персоналу доводиться більш ніж 70%.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5649 | 06/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Системи захисту від крадіжок побутової техніки й електроніки
Аптеки, магазини парфумерії й косметики
   Магазини побутової техніки й електроніки

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4435 | 03/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Крадіжки в магазинах на складі
Наступна проблема – це передача товару від однієї матеріально відповідальної особи іншій. Безумовно, оформлення накладних на переміщення товару зі складу в торгівельний зал займає достатню кількість часу. Плюс час, витрачений при прийманні-передачі на перерахування товару.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4311 | 06/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Запобігання крадіжок на складі
Злочин можна зробити поодинці, або в змові зі співробітниками компанії. При цьому способів крадіжки поодинці не так багато й усі вони досить примітивні. Злодій-Одинак – це типовий «несун». Він «бере те, що погано лежить», виносить товар на собі, якщо мова йде, наприклад, про склад з одягом або взуттям або «у собі», якщо «трудиться» на складі продовольства або фармацевтики.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4624 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Типовий варіант безпеки супермаркетів
Торгівля по праву вважається одним з найбільш успішних напрямків, що й швидко розвиваються, комерційної діяльності. Але, проте, у торгівельному бізнесі не так вуж і просто вести бізнес, у якому кількості розкрадань змушують серйозно замислюватися про їхню значимість і попередженні втрат як наслідок здійсненні розкрадань товарно-матеріальних цінностей не тільки серед покупців, але й серед обслуговуючого персоналу.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6187 | 06/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020